VŠE O KOLENI LIDSKÉM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Transplantace menisku

5 posters

Goto down

Transplantace menisku Empty Transplantace menisku

Příspěvek  Marek6 17/3/2013, 06:32

Zdravím všechny, nemáte někdo zkušenost s transplantací menisku, nebo neznáte někoho kdo to podstoupil? Nedávno mě odstranili skoro celý mediální meniskus a mám s kolenem větší problémy než před operací. Rád bych se zkontaktoval s někým kdo takovou operaci prodělal, a jestli by se nepodělil o zkušenosti.
Díky
Marek

Marek6

Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 17. 03. 13

Návrat nahoru Goto down

Transplantace menisku Empty Re: Transplantace menisku

Příspěvek  Cartmen 17/3/2013, 06:58

Tak o takoveto operaci slysim snad poprve. O implantaci chrupavky jsem uz neco slysel, ale tohle jeste ne. Surprised

Cartmen

Poèet pøíspìvkù : 18
Join date : 13. 11. 12

Návrat nahoru Goto down

Transplantace menisku Empty Re: Transplantace menisku

Příspěvek  Marek6 17/3/2013, 21:52

Operaci provádí v Brně Mudr.Paša. Údajně jako jediný u nás a výsledky jsou prý velmi povzbudivé.

Marek6

Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 17. 03. 13

Návrat nahoru Goto down

Transplantace menisku Empty Re: Transplantace menisku

Příspěvek  Cartmen 19/3/2013, 00:49

Tak MUDr. Pasu znam, jako ne osobne, ale jen to jmeno. Kamadar u nej byl na operaci a prej super. Ale o tomhle jsem jeste fakt nesysel. Podle me to ale bude pomerne nakladna lecba ne?

Cartmen

Poèet pøíspìvkù : 18
Join date : 13. 11. 12

Návrat nahoru Goto down

Transplantace menisku Empty Transplantace

Příspěvek  Lestr 30/4/2013, 01:51

Taky jsem o transplantaci menisku nikdy neslyšel , chrupavku snad někdy před měsícem co to zkusili na klinice v Brně. Ale myslím že meniskus snad ani transplantovat nejde.....
Lestr
Lestr
Admin

Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 09. 11. 12
Age : 41

http://www.acl-plastika.wbs.cz

Návrat nahoru Goto down

Transplantace menisku Empty transplantace menisku

Příspěvek  markéta 9/5/2013, 07:09

Zdravím, budou to tři roky co mám transplantovaný meniskus (MUDr. Paša). Ráda se podělím o zkušenosti Smile

markéta

Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 09. 05. 13

Návrat nahoru Goto down

Transplantace menisku Empty Re: Transplantace menisku

Příspěvek  Cartmen 4/6/2013, 00:04

markéta: A jak tato cela procedura vubec probiha? Wink Pokud to neco stoji, tak kolik?

Cartmen

Poèet pøíspìvkù : 18
Join date : 13. 11. 12

Návrat nahoru Goto down

Transplantace menisku Empty Re: Transplantace menisku

Příspěvek  markéta 10/6/2013, 04:25

cartmen: Operace nestojí nic, jak už jsem psala, dělá to MUDr. Paša z Úrazovky v Brně. Já měla před transplantací koleno už dvakrát operované - vždycky mi brali kus menisku a odnesla to chrupavka. Před transplantací pro mě každý krok znamenal bolest a sprotovat jsem nemohla vůbec. Operace byla celkem peklo, přes týden v nemocnici, bolest oproti první a druhé operaci znatelně větší, ale je to asi individuální. Pak 6 týdnů s ortézou, vůbec nedošlapovat, 3 týdny injekce do břicha. Potom dalších pár týdnů pomalu začít bez ortézy zatěžovat a pořádně rehabilitovat. Já k tomu měla trochu komplikace, takže to nakonec byly 4 měsíce s berlema, ale i tak bych do toho šla znovu, protože výsledek je super. Asi tak za půl roku jsem mohla bezbolestně na běžky, pak kolo, brusle.. Jen je nutný vzdát se sportů jako je squash, kde jsou na koleno moc velké nárazy. Ten nový meniskus samozřejmě není napořád, ale i tak to za to rozhodně stojí. Doporučuju se obrátit na MUDr. Pašu, všechno dobře vysvětlí. Už dvakrát mi dal to koleno do pořádku, nedám na něj dopustit. Wink

markéta

Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 09. 05. 13

Návrat nahoru Goto down

Transplantace menisku Empty transplantace menisku

Příspěvek  nemcik 13/7/2014, 07:44

Právě jsem po 6 týdnech po transplantaci menisku provedené u prof. R. Hart ve Znojemské nemocnici. 14 dnů jsem byl po operaci v nemocnici, poté jsem byl propuštěn domu. 3 týdny jsem dostával injekce do břicha (fragmin) od operace nesmím 6 týdnů došlápnout na operovanou nohu. Zatím nemohu říct jak to bude pokračovat dál jelikož jdu v pondělí do nemocnice na kontrolu. Pravděpodobně budu postupně zatěžovat nohu, ale nevím jestli naplno nebo jen částečně.

nemcik

Poèet pøíspìvkù : 1
Join date : 13. 07. 14

Návrat nahoru Goto down

Transplantace menisku Empty Re: Transplantace menisku

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru