VŠE O KOLENI LIDSKÉM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Plastika obou kolen

Goto down

Plastika obou kolen Empty Plastika obou kolen

Příspěvek  Lestr 14/11/2012, 18:03

kabah napsala :

Zdravím všechny kolegy kolenáře.Už jsem na tyto stránky psala- hned po úrazu /v únoru/ jsem tady hledala rady a zkušenosti,jako úplný "nováček".Všechno jsem už popisovala,tak jenom krátce: Stála jsem na lyžích,otočila jsem se a padla k zemi.Nohy mi šly do X a nějaká prapodivná síla mi kolena přirazila k zemi - křup,křup a bylo vymalováno.Odmítla jsem pomoc horské služby a po svých jsem se doplazila do chalupy.Vyrazili jsme do Prahy a hned druhý den do Motola.Během 14ti dnů,mě prohlídli 2 zdejší lékaři a ujistili,že operace není potřeba.Po magnetické rezonanci se dost divili protože obě kolena měla přetržený vazy ale "ono to pěkně drží"/jak pravili oba lékaři.Takže: 6 týdnů doma v klidu,potom rehabilitace - fakt očistec,bolest a dřela jsem s roubíkem v puse.Na konci dubna jsem usoudila,že chodím jako po obrně a to fakt nechci.Našla jsem si pana doktora,který mi kolena vyšetřil / výsledky magnetické rezonance nechtěl vidět/ a po jeho vyšetření mi sdělil úplně přesně to,co bylo psané na zprávě z Motola.Nebudu tajnústkařit a prozradím,že jde o úžasného pana doktora Maurera,který je nejen skvělý svým přístupem,vtipem,nadhledem a ve mě osobně vzbuzoval pocit absolutní důvěry.Vše mi podrobně vysvětlil a rozhodně doporučil operaci aby nedocházelo k dalšímu poškozování.Na operaci levého kolene jsem byla 17.5.Byla jsem dost vyděšená,prostě jako před první operací.Vše dopadlo báječně.Ve čtvrtek dopoledne operace,odpoledne jsem vstala na WC,ráno vytáhli dren a odpoledne hurá domů.Ledovala jsem,brala práška přesně podle rozpisu a píchala si injekce na ředění krve.Cvičila jsem dle rozpisu cvičení od pana doktora,13tý den jsem byla na kontrole,pan doktor mi vytáhnul stehy a vlastně jsem měla odejít bez berlí - ale to jsem prostě "nedala".Po čtyřech týdnech jsem se psychicky propadla až na dno - nešlo mi chodit bez berlí,měla jsem pocit,že upadnu,rotoped který jsem měla doporučený pátý týden,jsem se nemohla ušlápnout,fakt jsem týden jen seděla a brečela.Teď s odstupem vím že jsem měla asi pocit ,že prožívám peklo a to samé peklo mě čeká ještě jednou.Asi to nešlo proto,že jsem neměla důvěru v té pravé noze.Z depky jsem se vyhrabala,začala makat,ale musela jsem o pomoc poprosit fyzioterapeutku.V září jsem se byla objednat na druhou operaci - 11.10.
Dnes jsem 4 týdny po operaci druhého kolene.Absolutně bych nevěřila,že na jednom těle probíhá pooperační stav tak odlišně.Opět jsem vyskočila z postele cca 5 hodin po operaci,druhý den jsem šla domů a v úžasu jsem zjistila,že nenašlapuji na špičku ale na celé chodidlo.Po 14 dnech jsem odhodila berle,po 3 týdnu skočila na rotoped - začala jsem na 5ti kilometrech,po týdnu jezdím 10 a přidávám zátěž.Ven chodím také bez berlí a na řízení auta už jsem si také troufla.Škoda,že nemám třetí nohu,to bych prý odešla už z operačního sálu.
No a jestli jste vydrželi celé moje popisování až sem,mám jen jeden malý problémek.Nemám žádný otok,jizvu nádherně zahojenou jen v noci,když je noha v klidu bolí to jako čert - pocit pálení,něco takového....Myslíte si,že je to jenom tím,že se fakt vůbec nešetřim a občas to s těmi aktivitami spíš přeháním?
Všem nám držím palce a hlavně tak skvělé doktory jakým je MUDr.Maurer / kontakt najdete na webu/
Zdravím a pokud bych mohla někoho podpořit,tak ráda odepíšu.
Kateřina
Lestr
Lestr
Admin

Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 09. 11. 12
Age : 41

http://www.acl-plastika.wbs.cz

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru