VŠE O KOLENI LIDSKÉM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Před plastikou křížových vazů. Prosím poraďte

2 posters

Goto down

Před plastikou křížových vazů. Prosím poraďte Empty Před plastikou křížových vazů. Prosím poraďte

Příspěvek  Nicola.Hronova 22/7/2014, 01:27

Zdravím všechny.

Chtěla bych moc moc poprosit o konzultaci s Vámi, smrtelníky o plastice křížového vazu.

Už jsou to tři roky co jsem měla nehodu na lyžích a poranila si postranní vaz, rok na to jsem si dodělala ještě meniskus a křížový vaz. Šla jsem na Artroskopii a meniskus mi byl zašit. Naneštěstí můj doktor mi nebyl schopen na rovinu říct, jak to je dál. Pořád se mě ptal "chceš operaci? nebo ne" jak Já to mám vědět? Naprosté zoufalství z nestability a bolesti, mě dohnalo k doktoru do HK který bez větších okolků řekl "Vy jste jasná, pokud nepůjdete na plastiku do 5ti let nechodíte" Bum... už je tomu skoro tři čtvrtě roku, v září jdu na první vyšetření k doktoru Víchovi do Hradce Králové. Hrozně se bojím, že to dopadne špatně a já nebudu moct žít jako dřív. Byla jsem zvykla aktivně lyžovat, běhat, jezdit na bruslích a plavat. Nic z toho dělat nemůžu, noha mi vyskakuje z kloubu i když delší dobu stojím, vždycky mě to rozbrečí, né ten pocit ale to leknutí a následné důsledky jako bolest a otok... Abych naprosto upřímně řekla, strašně se bojím a vždy se mi udělá špatně když se o tom začne mluvit. Mohla bych Vás tu poprosit o Vaše zkušenosti a rady a tipy? Jsem opravdu na pokraji sil a to, že prakticky nic nemůžu mě děsně ubíjí Sad

Nicola.Hronova

Poèet pøíspìvkù : 1
Join date : 22. 07. 14

Návrat nahoru Goto down

Před plastikou křížových vazů. Prosím poraďte Empty Re: Před plastikou křížových vazů. Prosím poraďte

Příspěvek  Cartmen 28/7/2014, 00:04

Ahoj,

já Ti operaci doporučuji. Koleno je kloub, který je nejvíce namáhaný v lidském těle. Kdyby jsi na plastiku nešla, tak se po škodí zase menisky, chrupavka a další měkké tkáně v koleni. Tak mi to bylo řečeno. Dále mi bylo řečeno, že po plastice budu moci dělat ty samé věci, jako před ní. Operovaný přední zkřížený vaz by měl být cca 2x - 4x pevnější než vaz původní (tvůj). Já sám aktivně sportuji - závodně fotbal, dále pak kolo, futsal, lyže apod. Já mám po operaci lehké potíže dál, ale ty nesouvisí se samotným vazem. Mám ve špatném stavu především chrupavku - chodím na injekce, byl jsem na další artroskopii, kde mi pan doktor udělal návrty, aby se alespoň trochu zahojila. Takže určité problémy mám dál. Nic na tom nemění ale fakt, že vaz mi drží velmi dobře. Nepociťuji žádnou nestabilitu jako před operací. Samotné operace se neboj, já jsem se bál bolesti a abych pravdu řekl, čekal jsem to o mnohem horší než to nakonec bylo ve skutečnosti. Samozřejmě budeš dostávat injekce proti bolesti, které ji zmírní. Otok jsem měl cca měsíc, ale každým dnem se pak zmenšoval. Hodně důležitá je pak včasná a důkladné rehabilitace. Pokud máš ještě nějaké dotazy, tak se neváhej zeptat. Surprised 

Cartmen

Poèet pøíspìvkù : 18
Join date : 13. 11. 12

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru